Балансирана диета за здрава коса
Здравје и убавина
Пишува: Марија Саревска - Тодоровска   
Кога станува збор за хранливи продукти кои се корисни и за квалитетот и изгледот на косата и убавината, разновидноста е најдобриот начин да си ги обезбедите

Комплетно...
 
Зошто премногу црвенило не е на убаво
Здравје и убавина
Пишува: Марија Саревска - Тодоровска   
Не постои ништо понепријатно од тоа лицето да ви се зацрвени во најнепосакуваните ситуации, особено ако не можете да го контролирате. Не дозволувајте стресот да ве доведе...
 
Балансирана диета за здрава коса
Здравје и убавина
Пишува: Марија Саревска - Тодоровска   
 

Кога станува збор за хранливи продукти кои се корисни и за квалитетот и изгледот на косата и убавината, разновидноста е најдобриот начин да си ги обезбедите

Комплетно...
 
Сладок рецепт против подуеност
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
Кога имате проблеми со подуен и “тврд“ стомак што не е ретка појава предизвикана од храната и пијалаците кои во текот на денот ги внесуваме во организмот или од д руги...
 
Пред да облечете сандали
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
Дојде времето за сандали, папучи и апостолки. Стапалата се голи и се гледаат од сите страни. Дали сте подготвени за тој јавен настап?

Дури и најскапите и најмодерните обувки...
 
Мудро со мастите
Здравје и убавина
Пишува: Марија Саревска Тодоровска   
 

Колку што е важно да ги избегнуваме нездравите масти толку е важно да ги внесуваме и здравите. бидејќи за нормално функционирање на нашиот организам се неопходни здрави...
 
10 Величествени. Пролетни супер продукти за расположение, енергија, метаболизам, памтење...
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
 

“Храната, ако добро ја одбираме, може да ја преобликува нашата здравствена судбина на подобро“, вели др. Давид Кетц, директор на Центарот за превентивни истражувања на...
 
Го зголемува ризикот од смртта. Овошје кое треба да се избегнува
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
Конзервираното овошје може да го зголеми ризикот од предвремена смрт. Додека пак, две до три порции свежо и сушено овошје е поврзано со намалување на ризикот од смрт од...
 
Кој зеленчук и како го чисти организмот
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
(Фото: Foter) 

Репката е најдобриот пријател на црниот дроб, а лукот е крал меѓу зеленчуците кога станува збор за прочистување на органзимотЧовечкото тело има природни механизми со...
 
Физичката активност добра и за гените
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
Од поодамна е познато дека фиизчката активност има големи позитивни ефекти врз здравјето на луѓето, но сега во една нова шведска студија изработена од Каролинскиот...
 
На кој начин бобинките го штитат мозокот
Здравје и убавина
ТЕА Модерна   
Доколку ги вклучите бобинките во вашата дневна исхрана, тогаш можете да ја подобрите својата меморија, открива ново истражување.

Резултатите од истражувањето покажале...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 66

Во најновото издание...