Кој има приоритет – децата или сопругот?
Живот
ТЕА Модерна   
Истражувањата покажаа дека половина стручњаци сметаат дека сопругите на прво место треба да го стават сопругот, а дури потоа децата.

Родителската должност е да се...
 
Oмиленaта напивка, се чини ја пиеме на сосема погрешен начин
Живот
ТЕА Модерна   
 Додека за кафето е поголемо уживање да се испива во поголеми голтки, истото правило не важи и за други пијалаци.

Пивкањето кафе е омилена занимација на повеќето нас. Но...
 
5 Нешта кои добрите партнери си ги кажуваат еден на друг
Живот
ТЕА Модерна   
Како што кога патувате во странство е добро да изберете и научите неколку фрази на јазикот на таа земја, за да можете полесно да се снајдете, така постојат и неколку основни...
 
Принцот Џорџ пофотогеничен од Кејт Мидлтон и Вилијам
Живот
ТЕА Модерна   
Со само осум месеци, малиот принц Џорџ и уште еден официјален портрет со кралското семејство покажа дека е пофотогеничен од Кејт Мидлтон и Вилијам

Принцот Џорџ од Кембриџ...
 
Атлас на предрасуди или откачена слика на стварноста
Живот
ТЕА Модерна   
Мапите од “Атласот на предрасуди“ на графичкиот дизајнер и визуелен уметник од Бугарија, Јанко Цветков претставуваат малку откачена слика на стварноста, односно...
 
Овие професии ќе ги нема по 20 години
Живот
ТЕА Модерна   
Научниците од британскиот универзитет Оксфорд предвидуваат дека на професиите коко што се продавач или касиер, оператор на телефонска централа, диспечер, шалтерски...
 
В среда сите на велосипед -„Критична маса“ по 23-ти пат - Возењето точак е стил на живот!
Живот
ТЕА Модерна   
- ЗА ВЕЛОСИПЕДСКО СКОПЈЕ -

Последната среда овој месец, на 26 март Критична маса по 23-ти пат. Критична маса е возење точак. Се создава кога група велосипедисти ќе се соберат на...
 
Типови на жени кои мажите ги избегнуваат
Живот
ТЕА Модерна   
Татино галениче

Овој вид претставничка се растение на дланка. Сè што некогаш им притребало во животот, веднаш го добивале. Доволен е еден повик до „тато“ за да стигнат...
 
Најважни совети за излегување по 40-тата
Живот
ТЕА Модерна   
Во 40-тите или 50-тите години многу е потешко да се најде партнер, но затоа пак врските на оваа возраст далеку повеќе исполнуваат од оние во претходните години. За да дојдете...
 
Што беља прави првата утринска цигара?
Живот
ТЕА Модерна   
Кој друг, ако не американските научници! Тие во своите најнови истражувања утврдиле дека на оние кои запалат цигара веднаш штом се разбудат, а пред тоа да не појадувале, им...
 
Осмомартовски хороскоп - жените според Зодијакот
Живот
ТЕА Модерна   
Овен: Родена лидерка

Припадничките на овој знак ги краси убава кожа, длабоко всадени и истакнати очи, како и јаболкца на лицето. Нивното мото е: придвижи се“, а познати се по...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 67

Во најновото издание...