Бои инспирирани од природата
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
Боите на природата се навистина значаен фактор во креирањето на материјалите кои доминираат во овогодишната серија предмети за уредување на домот.

Што се однесува до...
 
Кој би му дал само 40 м2. ФОТО: Многу шармантен и паметно осмислен стан
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
Иако со мала квадратура, овој стан шармира на прв поглед и би бил совршено привремено решение за студенти или прв дом на млада брачна двојка. Oна што го прави посебен е многу...
 
(ФОТО) 11 Идеи за многу повесела дневна соба
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
 

Бои и само бои! Кога сте дома, во дневната, веројатно минувате најмногу време. Затоа е многу битно “најпрометното“ место во домот да се осмисли на начин кој на сите...
 
Мебел со јасна порака - враќање кон природата
Дом и дизајн
Подготви Марија Саревска-Тодоровска   
Трендовите за современиот стил на уредување на ентериери отсекогаш имале јасно изразени карактеристики и тенденции. Во него се огледуваат вековните општествени и...
 
Ова се подароци по негов вкус
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
На машкиот попис на желби за топол дом се наоѓа практичниот дизајн, кој е истовремено и елегантен и функционален, а не е на одмет ни откачена доза хумор, како што е случајот...
 
Модерен и весел. ФОТО: Погледот на овој стан веднаш ќе ве расположи
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
Axis Mundi Design, мултидисциплинарна фирма од Њујорк, осмисли шарен и светол ентериер на еднособен стан од 67 м2н Менхетн.

Екипата одговорна за дизајн се сконцентрира на...
 
Како да одгледувате гербер
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
 

Во денешно време одгледувањето гербери станува актуелно. Факт е дека герберот е една од културите која дава најголема гаранција за во иднина, а тоа се должи на неколку...
 
Смели бои на најнеочекувани места во кујната
Дом и дизајн
Марија Саревска Тодоровски   
Смелите бои сè повеќе почнуваат да се забележуваат на најнеочекуваните места.

На пример, би можеле да го врамите мијалникот од нерѓосувачки челик со работна површина од...
 
Со мозаик до поблагороден простор
Дом и дизајн
Подготви Марија Саревска-Тодоровска   
Своите вредности во уметничка и декоративна смисла мозаикот ги покажа со своето присуство низ историјата, па и денес е неизоставен елемент за декорирање на стамбени и...
 
Со стакло поелегантен ефект во просторот
Дом и дизајн
Подготви Марија Саревска-Тодоровска   
Стаклото како еден од основните материјали во нашите животни простори веќе неколку векови се до ден денес се почесто го пронаоѓа своето место во интериерите. До сега...
 
Преубави оази. ФОТО: 25 одлични идеи за уредување мали балкони
Дом и дизајн
ТЕА Модерна   
Ако живеете во град, балконот е драгоцено место на кое можете да уживате во свеж воздух и да ги впивате сончевите зраци. Затоа не дозволувајте тој да се претвори во...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 21

Во најновото издание...